
- Fale istnienia - Jarosław Marzec
- Pedagogika miejsca wspólnego - Maria Mendel
- Pies też człowiek?
- Teraźniejsze przyszłości - Rafał Majka
- Kino afroamerykańskie. Twórcy, dzieła, zjawiska - red. Ewa Drygalska, Marcin Pieńkowski
- Rubieże przyjemności - Paweł Sołodki
- Czas seriali - red. Agnieszka Szczepanek, Sandra Wojciechowska, Piotr Buśko
- Więcej niż obraz - red. Eugeniusz Wilk, Anna Nacher, Magdalena Zdrodowska, Ewelina Twardoch i Michał Gulik
- Edukacyjne konteksty konstruktywizmu - Jacek Moroz, Oskar Szwabowski, Janina Świrko
- Organizacja poszukiwań ludzi zaginionych - Magdalena Momot
Organizacja poszukiwań ludzi zaginionych - Magdalena Momot

Opis
Zjawisko zaginięć osób jest problemem społecznym o szczególnej wadze. W Polsce każdego roku ginie średnio ponad 17 tysięcy osób, z czego 2 tysięcy nie udaje się odnaleźć, mimo pomocy wyspecjalizowanych instytucji.
Dostrzeżone przez Autorkę nieprawidłowości oraz zaniedbywany przez naukowców rozmiar zjawiska, jak również marnujący się potencjał grup poszukiwawczo-ratowniczych działających ochotniczo podyktowały kierunek badań. Temat organizacji poszukiwań ludzi zaginionych wydaje się o tyle warty badania, iż do jego analizy potrzeba synergii kilku dziedzin naukowych.
Książka składa się z czterech rozdziałów. W pierwszym Autorka skupiła się na wyszczególnieniu pytań oraz metod badawczych, technik i narzędzi badań, a także na przedstawieniu podstawowych kwestii teoretycznych dotyczących zaginięć oraz profili osób zaginionych wraz z badaniami konkretnych przypadków. Rozdział drugi rozpoczyna się opisem procedur poszczególnych organów świadczących pomoc przy poszukiwaniach i stanowi część badań opisujących zastaną rzeczywistość, a także potwierdzających słuszność funkcjonowania konkretnych podmiotów lub jej brak. Trzeci rozdział został w całości poświęcony badaniu ankietowemu dotyczącemu preferencji wyboru poszczególnych organów świadczących pomoc w zakresie poszukiwania osób zaginionych oraz wyciągniętym wnioskom. Ostatni rozdział dotyczy oceny pracy instytucji, głównie policji, ale wspomniano również o pozostałych organach. Znajduje się w nim ocena stanu obecnego, jak również propozycje ulepszeń, a także ogólna ocena badań.