
- Sport to pieniądz - Laura Stepan
- Rekonstrukcje codzienności - Anna Drożdż
- Pozytywistów spotkania z naturą. Szkice ekokrytyczne - Dariusz Piechota
- Oblicza muzycznej praxis: debaty, terytoria, reduty nadziei i oporu
- Sztuka w kulturze postmedialnej - Ewa Wójtowicz
- Pedagogika miejsca wspólnego - Maria Mendel
- Media jako przestrzenie muzyki - red. Magdalena Parus, Artur Trudzik
- Sferyczne fantazje. W świecie Rogera Deana - Wojciech Józef Burszta, Maria Fiderkiewicz
- Coming out. Studia nad homoseksualną męskością - Marcin Welenc
- W stronę wspólnotowości
Przymus kreatywności jako źródło cierpień. Życie i praca w obliczu neoliberalnej polityki zarządzania - Jakub Piotr Barszczewski

Opis
"Przymus kreatywności jako źródło cierpień Jakuba P. Barszczewskiego dotyczy ważnego tematu, jakim jest ideologia kreatywności we współczesnym społeczeństwie i współczesnej gospodarce kapitalistycznej. Ten problem, od pewnego czasu dyskutowany w krytycznej filozofii społecznej, przede wszystkim francuskiej i włoskiej, w Polsce jest niemal nieznany i całkowicie nieobecny w debacie publicznej. Publikacja ta stanowi istotne wypełnienie tej luki".
prof. dr hab. W. Małgorzata Kowalska
"Książka Jakuba P. Barszczewskiego Przymus kreatywności jako źródło cierpień stanowi dojrzałą i udaną próbę analizy problemu kreatywności rozumianej jako nowa i paradoksalna forma zarządzania i organizacji pracy".
dr Bartosz Kuźniarz
Jakub Piotr Barszczewski – absolwent socjologii i filozofii na Uniwersytecie w Białymstoku, tłumacz. Interesuje się krytycznymi nurtami w socjologii, iberoamerykańską myślą krytyczną oraz współczesnymi relacjami władzy i oporu. Przygotowuje pracę doktorską na temat kontrhegemonicznej globalizacji. Autor artykułów naukowych publikowanych w czasopismach („Nowa Krytyka”, „Pogranicze. Studia Społeczne”) i pracach zbiorowych. Gdy nikt go nie słyszy, rozmawia ze sobą po portugalsku.