Przymus kreatywności jako źródło cierpień. Życie i praca w obliczu neoliberalnej polityki zarządzania - Jakub Piotr Barszczewski

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WN Katedra
Kod produktu: 978-83-65155-50-4

Opis

"Przymus kreatywności jako źródło cierpień Jakuba P. Barszczewskiego dotyczy ważnego tematu, jakim jest ideologia kreatywności we współczesnym społeczeństwie i współczesnej gospodarce kapitalistycznej. Ten problem, od pewnego czasu dyskutowany w krytycznej filozofii społecznej, przede wszystkim francuskiej i włoskiej, w Polsce jest niemal nieznany i całkowicie nieobecny w debacie publicznej. Publikacja ta stanowi istotne wypełnienie tej luki".

prof. dr hab. W. Małgorzata Kowalska

 

"Książka Jakuba P. Barszczewskiego Przymus kreatywności jako źródło cierpień stanowi dojrzałą i udaną próbę analizy problemu kreatywności rozumianej jako nowa i paradoksalna forma zarządzania i organizacji pracy".

dr Bartosz Kuźniarz

 

Jakub Piotr Barszczewski – absolwent socjologii i filozofii na Uniwersytecie w Białymstoku, tłumacz. Interesuje się krytycznymi nurtami w socjologii, iberoamerykańską myślą krytyczną oraz współczesnymi relacjami władzy i oporu. Przygotowuje pracę doktorską na temat kontrhegemonicznej globalizacji. Autor artykułów naukowych publikowanych w czasopismach („Nowa Krytyka”, „Pogranicze. Studia Społeczne”) i pracach zbiorowych. Gdy nikt go nie słyszy, rozmawia ze sobą po portugalsku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl