
- Sport to pieniądz - Laura Stepan
- Rekonstrukcje codzienności - Anna Drożdż
- Pozytywistów spotkania z naturą. Szkice ekokrytyczne - Dariusz Piechota
- Oblicza muzycznej praxis: debaty, terytoria, reduty nadziei i oporu
- Sztuka w kulturze postmedialnej - Ewa Wójtowicz
- Pedagogika miejsca wspólnego - Maria Mendel
- Media jako przestrzenie muzyki - red. Magdalena Parus, Artur Trudzik
- Sferyczne fantazje. W świecie Rogera Deana - Wojciech Józef Burszta, Maria Fiderkiewicz
- Coming out. Studia nad homoseksualną męskością - Marcin Welenc
- W stronę wspólnotowości
Rzeczywistość z aspektami. Realizm bezpośredni wobec wielości obrazów świata - Konrad Werner

Opis
„W książce tej zajmuję się […] relacją wielości zjawiskowych odsłon do jedności tego, co się odsłania, czyli domniemanej rzeczywistości samej. Można dla tego zagadnienia tworzyć rozmaite nazwy i podchodzić doń z rozmaitych stron. Ja zajmuję się tu problemem tzw. aspektowości, w szczególności aspektowości percepcji. Aspektowość znaczy – w skrócie – iż zawsze gdy mam do czynienia z jakimś przedmiotem, w szczególności gdy go postrzegam, to ujmuję go jako to czy tamto […]. Książka ta jest poświęcona obronie realistycznego ujęcia aspektowości – obronie stanowiska, które roboczo nazywam aspektowym realizmem bezpośrednim w filozofii percepcji.
Z Wprowadzenia
„Pracę przeczytałem z przyjemnością i ze świadomością, że jest to jedna z rzadkich udanych prób, w której wysokiej sprawności warsztatowej towarzyszy dążenie do sprostania podwójnemu zadaniu filozofa: zasiania niepokoju, że dotychczasowa wiedza o danym problemie wymaga korekty lub uzupełnienia, i pokazania, co uczynić, aby ten defekt zminimalizować. Pokrzepiające jest to, że autor zrealizował te zadania: wykazał, iż w analizach problemu aspektowej natury poznania pomija się kwestię aspektowości przedmiotu, i zaproponował sposób wypełnienia tego braku”.
prof. Andrzej Klawiter
Konrad Werner – filozof pracujący na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie uzyskał doktorat w roku 2013. Zajmuje się filozofią umysłu i percepcji, jak również ontologią. Laureat programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Mobilność Plus” oraz programu „Fuga” oferowanego przez Narodowe Centrum Nauki.