Kariery sportowe polskich zawodników MMA - Adrian Dobrzycki

Kariery sportowe polskich zawodników MMA.jpg
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.34483
Producent: WN Katedra
Kod produktu: 978-83-66107-54-0

Opis

Książka jest nowatorskim opracowaniem problematyki kariery sportowej polskich zawodników MMA. Głównym celem badań była charakterystyka przebiegu i uwarunkowań społecznych karier sportowych wybranych polskich zawodowych zawodników MMA. Celem był także opis karier sportowych badanych przed rozpoczęciem uprawiania MMA, socjalizacji do sportu oraz czynników, które miały najważniejsze znaczenie dla decyzji o rozpoczęciu i kontynuacji karier sportowych w MMA, a także charakterystyka problemów z jakimi wiąże się uprawianie tej nowoczesnej i medialnej dyscypliny sportu. Opowieści zawodników o tym, w jaki sposób znaleźli się w MMA, czego poszukują w tej dyscyplinie i jakie napotykają w jej uprawianiu problemy (ilustrowane w książce pasjonującymi i czasem kontrowersyjnymi cytatami z wywiadów pogłębionych), stanowić mogą ciekawe wątki także dla czytelników niezainteresowanych naukowym wymiarem przeprowadzonych badań.

„Jeśli sport jest, w jakiejś mierze, symbolizacją swoich czasów, to MMA traktować należy – czy to się komuś podoba, czy nie – jako metaforę współczesności. I tym bardziej warto poddać mieszane sztuki walki naukowej refleksji. Do takiego spojrzenia zachęca Adrian Dobrzycki w swojej monografii”.  prof. Mariusz Czubaj                                                                                                                             

Adrian Dobrzycki – doktor nauk o kulturze fizycznej, oficer Wojska Polskiego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Praktyk i teoretyk sportów i sztuk walki. Mistrz Polski w amatorskim MMA (2017), wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz medalista turniejów międzynarodowych (w tym zagranicznych) w karate kyokushin. Ma również na koncie wygraną walkę zawodową w MMA. Posiadacz wysokich stopni wyszkolenia technicznego w karate kyokushin, krav madze, kickboxingu oraz ju-jitsu. Instruktor karate, kick-boxingu, samoobrony, narciarstwa zjazdowego, windsurfingu, fitnessu, kulturystyki, nordic-walking, survivalu, odnowy biologicznej. Ratownik WOPR, pilot wycieczek, sędzia gimnastyki sportowej, nurek, skoczek spadochronowy oraz pilot motoparalotni. W latach 2014-2015 sekretarz oraz redaktor techniczny czasopisma naukowego „Physical Culture and Sport. Studies and Research”. Obecnie dowódca plutonu w 15. Brygadzie Zmechanizowanej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl