Kiedy dom zaczyna płonąć - Tomasz Michał Korczyński

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.2475
Producent: WN Katedra
Kod produktu: 978-83-66107-23-6

Opis

Kiedy dom zaczyna płonąć. Swój, obcy, wróg w Trzeciej Rzeszy – perspektywa konstruktywistycznej socjologii wiedzy

„Autor z perspektywy konstruktywistycznej – a dokładniej TZI, czyli teorii zwrotu inkorporacyjnego – podejmuje zagadnienia zaanonsowane w tytule pracy, egzemplifikując je szczególnie obficie opisem i interpretacją wydarzeń z historii niemieckiego faszyzmu. Miejscami – i to było dla mnie bodaj najbardziej interesujące – widać w tej książce próby tworzenia ogólniejszej teorii socjologicznej przy wykorzystaniu nieklasycznych odmian socjologii wiedzy, w tym zwłaszcza dorobku badaczy toruńskiego UMK. Autor wykorzystuje też szeroko teorie należące do innych nurtów współczesnych teorii socjologicznych. Czuje się on swobodnie na pograniczu filozofii i socjologii demonstrując duże i wszechstronne oczytanie” (z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Mirosława Chałubińskiego).

„Ta książka znajdzie czytelników nie tylko wśród socjologów, historyków, kulturoznawców. Jest studium, któremu mało co dorównuje w nowoczesnej literaturze socjologicznej w Polsce. Kontrowersyjna i paradoksalna, innowacyjna, osobista w zdwojonych zaangażowaniach naukowych, literackich, moralnych, owszem, prowokuje w najlepszym tego słowa rozumieniu, do polemiki, debaty, myślenia niestandardowego” (z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Andrzeja Wójtowicza).

Tomasz Michał Korczyński – absolwent socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w latach 2002–2004 studiował w Niemczech na Uniwersytecie Eberharda i Karola w Tybindze na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Społecznych, od 2009 roku doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Metodolog, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW. Pracuje w Zakładzie Metod Badawczych i Ewaluacji przy Katedrze Metodologii Badań i Analiz Socjologicznych Instytutu Socjologii UKSW. Jest autorem ośmiu recenzowanych monografii, w tym pięciu książek autorskich: Kiedy dom zaczyna płonąć. Swój, obcy, wróg w Trzeciej Rzeszy – perspektywa konstruktywistycznej socjologii wiedzy (2019), Milczenie i lament. Szkice z socjologii śmierci (2016), Obraz studenta UKSW (2015), Stereotyp narodowy a socjologia wiedzy (2014, 2019), Młodzi w dialogu z Papieżem (2008). Redagował i współredagował następujące prace zbiorowe: Swój - Obcy - Wróg. Wędrówki w labiryntach kultur (2018), Współczesne problemy socjologii wiedzy. W 80-lecie „Ideologii i utopii” Karla Mannheima (2017), Obcy w labiryncie kultur (2016). Twórca socjologicznego modelu teoretycznego zwanego „teorią zwrotu inkorporacyjnego”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl