Między Freudem a Bogiem - Lucyna Aleksandrowicz-Pędich

Między Freudem a Bogiem.jpg
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WN Katedra
Kod produktu: 978-83-66107-41-0

Opis

 

Między Freudem a Bogiem. Życie i twórczość Anne Sexton

Anne Sexton jest jedną z najciekawszych postaci w literaturze amerykańskiej XX wieku, ze względu zarówno na walory stworzonej przez nią poezji, jak i biografię osoby dotkniętej silnymi zaburzeniami emocjonalnymi, jednocześnie prowadzącej dość zwyczajne życie żony, matki, gospodyni domowej, ale także odnoszącej sukcesy poetki i wykładowczyni. Opowieść o jej życiu to historia wyjątkowo niespokojnej psychiki, traumy dorastania w zamożnej rodzinie nadużywającej alkoholu, niemożności zaakceptowania konwencjonalnej roli gospodyni domowej, potrzeby kreatywności, konieczności stałego korzystania z psychoterapii, poszukiwania Boga i wreszcie – ogromnego talentu do pracy ze słowem, popartego zdyscyplinowaniem warsztatowym. 

 

"To mądra i pięknie napisana biografia poetycka, która wzbogaca naszą wiedzę o twórczości Sexton i konfesyjnej poezji amerykańskiej. Mogła zostać stworzona tylko przez dojrzałego naukowca o dużej wrażliwości oraz doskonałej znajomości amerykańskiej poezji kobiecej lat sześćdziesiątych XX wieku i atmosfery tamtych czasów" - dr hab. Ewa Barbara Łuczak, prof. UW

 

Prof. dr hab. Lucyna Aleksandrowicz-Pędich jest amerykanistką, absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej kariera akademicka związana była z Uniwersytetem w Białymstoku, Uniwersytetem Warszawskim, a ostatnio Uniwersytetem SWPS w Warszawie. W badaniach naukowych zajmuje się literaturą amerykańską XX wieku i komunikacją międzykulturową. Szczególnie interesuje ją twórczość kobiet oraz specyfika tworzenia i funkcjonowania w warunkach różnorodności etniczno-kulturowej. Wśród jej licznych publikacji znajdują się: książka Memory and Neighbourhood: Poles and Poland in Jewish American Fiction after World War Two, seria wydawnicza „W kanonie prozy amerykańskiej” oraz współredagowana z Jerzym Kamionowskim seria „O amerykańskiej poezji kobiecej”. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl