Spektakl władzy - Dawid Rydzek

Spektakl wladzy.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.16667
Producent: WN Katedra
Kod produktu: 9788366107144

Opis

WYSYŁKA PO 25.10.2023

Spektakl władzy. Amerykańskie seriale polityczne

Frank Underwood, Jed Bartlet i Serena Meyer - to jedni z najbardziej znanych prezydentów Stanów Zjednoczonych, a przecież żadne z nich nie sprawowało władzy w rzeczywistości. Co wspólnego z prawdziwą amerykańską polityką mają makiaweliczne House of Cards, idealistyczny Prezydencki poker i pełna absurdów Figurantka? Co zaś mówią o rządzących seriale na pozór niepolityczne jak Gra o tron, Homeland i Mr. Robot? Książka Spektakl władzy. Amerykańskie seriale polityczne to przegląd najważniejszych tego typu produkcji zza oceanu oraz analiza podgatunku serialu politycznego na tle przemian telewizji w ciągu ostatnich kilku dekad i wzrostu znaczenia tzw. telewizji jakościowej.

„Polskie badania nad telewizją to obszar wciąż stosunkowo zaniedbany i rzadko eksplorowany naukowo. Tym bardziej więc cenna jest książka Dawida Rydzka. Autor podejmuje się w niej niełatwego zadania: rzetelnie tropi wyłanianie się serialu politycznego jako nowego gatunku telewizyjnego. Czyni to, przyglądając się jednocześnie dynamicznym przemianom samej telewizji – zwłaszcza temu, jak telewizja opowiada historie, nie przestając czarować swoich odbiorców, a zarazem podążając za ich zmiennymi upodobaniami. Dawid Rydzek potrafi dostrzec tę dynamikę i potrafi także znakomicie o niej opowiedzieć, dzięki czemu czytelnik otrzymuje wartościową i przyjemną w lekturze pozycję wydawniczą”. dr hab. Anna Nacher, prof. UJ, Instytut Sztuk Audiowizualnych

„Seriale – jak wcześniej filmy – w ogromnym stopniu kształtują wyobrażenie Amerykanów na temat tego, jak wygląda polityka. Są przez to znakomitym narzędziem poznawczym, które tradycyjna politologia jednak często ignoruje, jako rzekomo nie dość »poważny« temat analizy. Dlatego cieszy mnie każda publikacja, która poświęca serialom politycznym należną im uwagę – taka jak książka Dawida Rydzka”. dr Piotr Tarczyński, „Podkast amerykański”

Dawid Rydzek – doktor nauk o sztuce, z wykształcenia kulturoznawca, filmoznawca i dziennikarz. Wychowany w Katowicach absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na co dzień mieszkający w Warszawie. Szuka polityki w nieoczywistych miejscach i nieoczywistych tematów w polityce. Obecnie reporter magazynu „Polska i Świat” w TVN24.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl